בריכות מים בגן

10 פבר בריכות מים בגן

מוטיבים של מים בגן מדברים ללבנו ומשלבים בתוכם יופי של צמחים ,דגים וצלילים. הם יוצרים פינה של קסם ורוגע שמענגת את החושים- מקום לשבת, לראות, לשמוע להריח וליהנות מנפלאות הטבע.

בריכות המים למיניהן הן חלק מהמכלול ואינן מצריכות תעסוקה אינטנסיבית. הן מתאימות לאנשים שיש להם חלקת אדמה לא מנוצלת, פינה בגג ואף יכולות להוות אלמנט מרכזי בגינה, אך בדרך כלל נעדיף למקם את האלמנט ליד פינת הישיבה, כדי שנהנה מהאפקט המרגיע והמצנן של המים בעיקר בארץ חמה שלנו. בפנג שואי משתמשים במים מפכפכים בכניסה לבית והאמונה הרווחת היא שבריכה זו תביא אושר ועושר על כל יושבי הבית.

הקמת בריכה בגינה אינה דבר מסובך כלל ועיקר, ולמעשה כל אדם בעזרת הדרכה בסיסית יכול להקים לעצמו בריכות יפות בגינתו. הדבר גם אינו מחייב הוצאה כספית מאוד גדולה ואפשר להתאים את גודלן, מחירן ותכולתן מבחינת צמחים, דגים ואלמנטים של הבריכות לכל כיס וכיס וכמובן לטעמו האישי של כל אדם וצרכיו.

קיימות בריכות יצוקות מוכנות מפוליאתילן ופוליאסטר, אשר מצויות במידות שונות מ-160 ליטר ועד 1000 ליטר. הבריכות בגדלן השונה וצורתן מותאמות לצמחים שזקוקים למים עמוקים, לצמחי גדה וכמובן גם לדגים.

ישנה גם אפשרות לבנות בריכה מיריעת   P.V.C  שניתן לעצב אותה בצורה, גודל ועומק הרצויים בהתאם לטעם ולמקום.

לכל בריכה מותאמת משאבה, על מנת ליצור תנועת מים למניעת יתושים, ניתן לשלב אלמנטים שונים כמו מזרקות, מפלים  ופסלים מתאימים.

בבריכות גדולות מומלץ להוסיף גם פילטר, כדי שאפשר יהיה ביתר קלות להגיע לאיזון אקולוגי.

בשל עצמת השמש הגבוהה בארצנו רצוי למקם את הבריכות באזורים חצי מוצלים, וכך למנוע התפתחות מואצת של אצות.

יש מבחר עצום של צמחי מים, מיני נופרים ונמפאות ("שושנות מים"), מיני אירוסים שונים ועוד… בפריחות שובות לב וכמובן מינים רבים של גומא וצמחי עלווה שונים ומעניינים.

בחירת הציוד המתאים והקמה נכונה של הבריכות יכולים להבטיח פינה יפיפייה בבית או בגינה, שהטיפול בה אינו בעייתי והחוויה של פיכפוך המים בין סלעים פרחים ודגים אינה ניתנת לתחליף.